Zapoznaj się z naszą propozycją najlepszych piosenek o miłości wszystkich gatunków, które możesz wybrać na pierwszy taniec, lub odtworzysz w trakcie wesela. Dziś napiszemy o piosenkach cauntry i rockowych w kolejnych postach będą współczesne melodie. 

Znalezienie idealnej ścieżki dźwiękowej do ślubu może być zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli Ty i Twój partner macie różne gusta muzyczne. Potrzebujesz utwory miłosne, które potrafią wywołać właściwe emocje w odpowiednim czasie, na przykład wtedy, gdy pierwszy raz cieszycie się swoim wspólnym tańcem gdy już jesteście małżeństwem. Przedstawiam piosenki miłosne na każdą okazję, od super słodkich ballad po żywiołowe melodie.

            Najlepsze piosenki miłosne wszechczasów:

„W twoich oczach” Petera Gabriela   

Ten hit z 1986 r. Pochodzi z albumu So i pojawił się w kultowym filmie Say Anything trzy lata później . Na zawsze zostanie zapamiętana jako ballada z bombojem. Kto nie kocha Lloyda Doblera?

„Unchained Melody” autorstwa Sprawiedliwych Braci

Epicka piosenka o miłości z albumu Just Once in My Life z 1965 roku . Istnieje wiele różnych wersji, ale ta została uwieczniona w filmie Ghost .

„Pierwszy raz, kiedy widziałem twoją twarz” Roberty Flack

Ten chart-topper został pierwotnie napisany przez Ewan MacColl dla jego przyszłej żony, co czyni go jednym z najlepszych darów w historii. Flack rozsławił ją, dodając ją do swojego albumu z 1969 roku ” First Take” .

„Time After Time” Cyndi Lauper

Słynna piosenka z płyty „She’s So Unusual” z 1984 r., która tak naprawdę była solowym debiutem Laupera. Poszedł prosto na szczyt list przebojów i otrzymał nominację do nagrody Grammy.

„I Will Always Love You” Whitney Houston

Często uważany za wyjątkowy utwór z soundtracku z 1992 roku dla The Bodyguard, sama wzmianka o tej piosence przywołuje obrazy Kevina Costnera niosącego w ramionach Whitney Houston.

„Kiedy mężczyzna kocha kobietę” Percy Sledge

Ta piosenka jest klasykiem, który był wielokrotnie przetwarzany przez Bette Midler i Michaela Boltona. Po raz pierwszy pojawił się na albumie o tej samej nazwie z 1966 roku, dzięki czemu Sledge stał się legendą R & B.

„Twoja piosenka” Eltona Johna

Każdy chce utworu, który jest napisany tylko dla nich, a Elton John to umożliwił. Ta 1970 melodia o czystym i prostym oddaniu została wydana jako strona B na Take Me to the Pilot .

„(Długo będą) blisko Ciebie” The Carpenters

Remake z albumu ” Blisko Ciebie” z 1970 roku . Dzięki tekstowi Burt Bacharach i anielskiemu głosowi Karen, zdobył nagrodę Grammy za najlepszą współczesną kreację Duo, Group or Chorus.

„Moja miłość” Paula McCartneya i Wings

Muzą dla tej pieśni miłosnej wspieranej przez orkiestrę jest Linda, pierwsza żona Paula McCartneya. Wyróżnia się, że jest najlepiej sprzedającym się utworem z albumu Red Rose Speedway z 1973 roku .

„Best of My Love” The Emotions

Jest to optymistyczna ballada z albumu Radość, który został napisany w 1977 roku przez dwóch członków Earth, Wind & Fire. Przez cztery tygodnie utrzymywał się na szczycie list przebojów, zanim zdobył nagrodę Grammy.

„Endless Love” Diana Ross i Lionel Richie

Producenci filmu Endless Love poszukiwali przełomowej piosenki do swojego filmu z Brooke Shields. Tak narodziła się ta słynna melodia Rossa i Richiego. Pojawił się także na ich albumie z 1981 roku Why Do Fools Fall in Love .

„Moc miłości” Celine Dion

Zmysłowy i intensywny remake z płyty The Color of My Love z 1993 roku . Oryginalnie napisała ją Jennifer Rush dla swojego chłopaka, Stevena, ale zapierająca dech w piersiach linia dźwiękowa Dion ożywia go.

„Pieśń Annie” Johna Denvera

Denver napisał ten hit z 1974 roku na płycie Back Home Again, gdy jeździł na wyciągu narciarskim. Inspiracją była jego żona, Annie, która budzi zazdrość każdego, kto słucha tej szczerej melodii ludowej.

„Crazy For You” Madonny

Gorąca ballada, która pojawiła się na ścieżce dźwiękowej z 1985 roku do filmu Vision Quest. To była pierwsza wyprawa Madonny do slow-dance’owych piosenek i przyniosła jej nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance.

„Jesteś słońcem mojego życia” Stevie Wondera

Wyjątkowa melodia z albumu Wonder z 1973 roku Talking Book , ten nominowany do Grammy utwór jest optymistyczny, chwytliwy i wywołuje uśmiech. Nic dziwnego, że przyniosła mu nagrodę Best Pop Male Vocal Performance.

„I Knew I Loved You” autorstwa Savage Garden

Numer jeden trafiony z afirmacji albumu z 1999 roku, który kazał każdej kobiecie omdlać. Serca trzepoczą, gdy serenady Darrena Hayesa „Wiedziałem, że cię kocham, zanim cię poznałem / myślę, że cię wymarzyłem”.

„I Love You Always Forever” autorstwa Donny Lewis

Każdy chce wiecznej miłości. Lewis dał nam hymn na wieczne oddanie w 1996 roku, na jej albumie Teraz w minutę . Jest także pełen poetyckich obrazów, takich jak „Te dni ciepłych deszczy wracają do mnie / Mile bezwietrznego letniego nocnego powietrza”.

„My Heart Will Go On (Love Theme z” Titanic „)” Celine Dion

Tragiczna melodia Titanica, która oddaje trwałą naturę prawdziwej miłości i tęsknotę, która mu towarzyszy. Piosenka po raz pierwszy pojawiła się na albumie Dion w 1997 roku Let’s Talk About Love” , ale przeboje stały się natychmiastowym klasykiem.

„Tam, gdzie jesteśmy” autorstwa Joe Cockera i Jennifer Warnes

Cocker i Warnes wypięli tę pieśń miłosną z 1982 roku dla filmu Oficer i dżentelmen . Zostało prawie na podłodze w pokoju montażowym, ale ostatecznie zdobył nagrodę Akademii i nagrodę Grammy.

                               Najlepsze piosenki country

„Wiatr pod moimi skrzydłami” Gary Morris

Wersja Bette’a Midlera jest opisana w filmie Tearjerker Beaches . Jednak Morris wydał tę serdeczną wersję country w 1983 roku jako część albumu ” Why Lady Why „, który wzrósł na czwartą pozycję na listach przebojów.

„I Keep on Lovin ‚You” Reby McEntire

McEntir wydała tę realistyczną melodię na swoim albumie z 2010 roku o tym samym tytule. Eksploruje próby i udręki miłości, z jedną wyjątkową linią przypominającą o tym, że: „Któregoś dnia spoglądamy wstecz i mówimy: Spójrz na nas teraz.”

„Przez lata” Kenny’ego Rogersa

Miłość nie zawsze jest szampanem i różami, co jest tematem przeboju Rogersa z 1981 roku z albumu Share Your Love. Mówi o starzeniu się z tym, kogo kochasz, nawet gdy powstają problemy.

„Remember When” Alana Jacksona

The Country Crooner napisał to na swój album Greatest Hits Volume II z 2003 roku, inspiracją był jego związek z jego ówczesną żoną. Teksty piosenek jak „Pamiętaj, kiedy 30 wydawało się tak stare / Teraz patrzysz w przeszłość / Spójrz na miłość z perspektywy czasu.

„When I Said I Do” autorstwa Clinta Blacka i Lisy Hartman Black

Duet country z zespołem mężów i żon. Pojawia się na płycie D’Intellectry 1999 i jest jedną z najpopularniejszych piosenek dla DJ-ów ślubnych. Niektóre teksty zawierają nawet przysięgi, takie jak: „Bądź wierny i prawdziwy, oddany ci / To właśnie miałem na myśli, kiedy powiedziałem” robię „.

„Zawsze Cię kocham” Dolly Parton

Wersja Whitney Houston może zyskać całą sławę, ale interpretacja tej zapierającej dech w piersiach melodii Partona była także topowym. Pojawia się na niej 1974 Jolene, która jest wypełniona po brzegi kultowymi utworami country.

„Making Memories of Us” Keitha Urban’a

Zmysłowy i blush-warty przebój z albumu Be Here 2004 . Wiersze typu: „Jeśli po tym życiu będzie życie / Będę tam, by spotkać się z tobą w ciepłym, mokrym pocałunku”, z pewnością sprawią, że goście weselni zaczną mdleć.

„Na zawsze i na zawsze, Amen” Randy’ego Travisa

Ten optymistyczny klasyczny kraj oferuje przyziemne spojrzenie na wieczną miłość. Travis nagrał go w swoim albumie Forever & Always z 1987 roku, po czym zabrał do domu Grammy za najlepszy kraj i Western Song.

„Jesteś wciąż tą jedyną” Shani Twaina

Twain dodała tę intensywną piosenkę miłosną do swojego albumu z 1997 r. „Come on Over”. Został napisany przez jej męża, Mutt Lange. Od tego czasu rozwiedli się, ale krajowa ballada nadal jest hitem weselnym.

„Zdziwiony” przez Lonestara

Teksty: „Za każdym razem, gdy nasze oczy się spotykają / To uczucie we mnie / Jest prawie więcej niż mogę wziąć” sprawiają, że ta piosenka miłosna jest showstopper. Po raz pierwszy pojawił się na albumie Lonely Grill z 1999 roku i od razu wzrósł na szczyt list przebojów Billboardu.

„Love, Me” Collin Raye

Ukochany 1991 hit z albumu All I Can Be. Jest to jedna z najlepszych piosenek z całego świata, ponieważ ma w sobie wszystko – nostalgię, wieczną miłość i rodzinne więzi.

„I Cross My Heart” George Strait

Ten klejnot z soundtracku Pure Country z 1992 roku jest dowodem, że Strait zna się na sercu. Każdy chce usłyszeć, jak ich ukochane wypowiadają te słowa: „Przebijam moje serce i obiecuję / Daj wszystko, co muszę, aby spełnić wszystkie twoje marzenia”.

„Kiedy nic nie mów w ogóle” Alison Krauss

Ta ballada country z 1994 roku została wydana w Keith Whitley: A Tribute Album. To także hołd dla miłośników, którzy potrafią przekazać swoje nieśmiertelne oddanie bez słowa.

„Dwa wróble w huraganie” Tanyi Tucker

Krajowa piosenka Tuckera z jej albumu z 1992 roku o tej samej nazwie opowiada o paru pokonywanych przeszkodach. „Świat mówi, że nigdy tego nie zrobią, miłość mówi, że” w dużym stopniu podsumuje ideę prawdziwej miłości.

„Sprawić, że poczujesz moją miłość” autorstwa Gartha Brooksa

Prosta, ale emocjonalna melodia ze ścieżki dźwiękowej z 1998 roku Hope Floats . Istnieją inne wersje od wielkich artystów, takich jak Billy Joel i Bob Dylan, ale ta wersja ma uderzający cios.

                     Najlepsze rockowe piosenki miłosne

 

„Crazy Little Thing Called Love” Queen

Kierownik Queen, Freddie Mercury, napisał tę piosenkę o miłości na szczycie rocka, gdy był zanurzony w hotelowej wannie. Jest on dostępny na ich albumie z 1979 r. The Game i był na szczycie list przebojów przez cztery tygodnie.

„Będę stać przy tobie” The Pretenders

Ta rockowa ballada z roku 1994 z albumu Last of the Independents dotyczy trzymania się razem, nawet gdy droga robi się wyboista. W refrenie: „Będę przy tobie, będę przy tobie / Nie pozwolę nikomu cię skrzywdzić.”

„When You Love a Woman” autorstwa Journey

Wspaniała gra na fortepianie z albumu Trial by Fire z 1996 roku. Serca rozpływają się, gdy zwisają złote akordy Steve’a Perry’ego: „Kiedy kochasz kobietę / Widzisz swój świat w jej oczach”.

„True Love Waits” autorstwa Radiohead

Radiohead niekoniecznie jest znany z utworów godnych ślubu. Jednak ta rockowa piosenka miłosna z ich albumu ” I Might Be Wrong” z 2001 roku jest godnym uwagi wyjątkiem, z tekstami takimi jak: „Utonę w wierze / Żeby mieć twoje dzieci”.

„Dzikie konie” The Rolling Stones

Wiesz, że dobrze się dzieje, kiedy nawet dzikie konie nie odciągną twojej ukochanej. Klasyczny album z 1971 roku, Sticky Fingers, jest pełen oddania i tęsknoty, co czyni go jednym z najgwałtowniejszych deklaracji miłości w historii rocka.

„Bitter Sweet Symphony” The Verve

Orkiestrowe rockowe arcydzieło z albumu ” Urban Hymns ” z 1992 roku . Eksploruje zmiany życia, przełamuje stare nawyki, zaczyna od nowa i daje szansę na zwycięstwo.

„Whole Lotta Love” autorstwa Led Zeppelin

Bardzo niewiele osób, jeśli w ogóle, może słuchać tego klasycznego Led Zeppelin bez wyrzucania gitary. Jest on prezentowany na albumie Led Zeppelin II z 1969 roku i wciąż pozostaje próbą czasu.

„Love of My Life” Queen

Królowa nie ma w swoich katalogach żadnych epickich hymnów. Ta piosenka o złamanym sercu nawiązuje do ich albumu z 1975 roku „Noc w operze” i zajmuje się utraconą miłością i tęsknotą.

„Czy to miłość?” przez Whitesnake

„Czuję, że moja miłość do ciebie / Coraz silniejszy z dnia na dzień” to tylko jedna z wyróżniających się linii z tej rockowej ballady, która pochodzi z 1987 roku, zatytułowanego „Whitesnake”. To przemawia do każdego, kto pierwszy raz odkrył prawdziwą miłość, a solówka na gitarze z pewnością zaskoczy Cię.

„(Ja po prostu) Zginę w Twoich ramionach” przez Cięcie Załogi

Ostateczne lata osiemdziesiąte, które śpiewają do ślubu, pojawiły się na albumie z 1986 r. Broadcast i stały się numerem jeden na listach przebojów przez dwa kolejne tygodnie. Od tego czasu pojawił się na ścieżkach dźwiękowych do filmów takich jak Never Been Kissed i Hot Tub Time Machine .

„Coś” Beatlesów

Bez Beatlesów nie zakończy się odliczanie najlepszych utworów miłosnych. Ten rockowy klasyk z 1969 r. Na słynnym albumie Abbey Road został napisany przez George’a Harrisona dla jego żony, Pattie.

„Faithfully” – Podróż

Ta mocna ballada z albumu Frontiers z 1983 roku jest jedną z niewielu piosenek z Journey, którym brakuje refrenu. Chodzi o to, aby pozostać zakochanym, nawet gdy jesteś osobno.

„You Make Loving Fun” autorstwa Fleetwood Mac

Let-your-hair-down rodzaj miłosnej piosence z 1977 Rumors albumu. Jest optymistyczny, zabawny i optymistyczny, mimo że wszyscy w Fleetwood Mac mieli problemy z relacjami w tym czasie.

„Jesteś inspiracją” Chicago

Melodyjna opowieść o oddaniu, romansie i wszechogarniającej miłości. Ten hit z 1984 roku z albumu Chicago 17 są pełne serdecznych linii, takich jak: „Ty jesteś sensem w moim życiu / jesteś inspiracją”.

„Everlong” autorstwa Foo Fighters

Akustyczna wersja tej piosenki z ich albumu ” The Color and the Shape” z 1997 roku jest obowiązkowa. Niektóre z jego najpiękniejszych tekstów brzmią: „Wydech / Mogę Cię wciągnąć” i „I Jazastanawiam się / Kiedy śpiewam razem z tobą / Gdyby wszystko mogło kiedykolwiek poczuć to naprawdę na zawsze. ”

Zapraszamy także do kolejnego posta w którym napiszemy o najpopularniejszych współczesnych piosenkach miłosnych idealnych na pierwszy taniec.

 

Team DecoMorreno Events

Muzyka na pierwszy taniec – piosenki o miłości: country, rock…
5 (100%) 2 ocen

Zobacz również...

Tag : love music, muzyka country, Muzyka na pierwszy taniec, muzyka o miłości, muzyka rockowa, taniec weselny, zespół muzyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *